هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

۱۴۰۰ سه شنبه ۲۱ ارديبهشت

چگونه به یک دوست با افسردگی برای زندگی دوباره کمک کنیم؟
گاهی با دوستان افسرده و غمگین مواجه می شویم یا بهتر بگوییم متوجه می شویم که یکی از دوستانمان دچار افسردگی شده است و برای ادامه زندگی به مشکل برخورده است در چنین شرایط وظیفه ما در قبال دوست افسرده مان چیست؟ چطور می توانیم به او کمک کنیم تا دوباره به میل زندگی و زندگی کردن باز گردد ؟ در ادامه این بخش از نمناک راه کارهایی موثر برای کمک به دوست افسرده مطرح شده است.

رشته کامپیوتر حسابداری معماری انیمیشن (پویا نمایی) گرافیک

1. به آن ها یاد آوری کنید که مهم هستند و دوستشان دارید
افسردگی می تواند باعث شود که یک شخص احساس کند که مهم نیست و کسی او را دوست ندارد این نمی تواند دور تر از حقیقت باشد ! با این حال، کسانی که در معرض افسردگی هستند، نمی توانند این را ببینند .

مهم ترین کاری که می توانید برای دوستتان انجام دهید، این است که اجازه دهید آن ها بدانند که شما آن جا هستید و خیلی زیاد به آنها توجه می کنید. اگر چه ممکن است این مسئله بلافاصله برای دوست شما حل نشود، ولی این نوع حمایت به آن ها یاد آوری می کند که همکاری آن ها اهمیت دارد و به آن ها کمک می کند تا انگیزه ای برای یافتن گزینه های بهبودی پیدا کنند.

مهم تر از همه، شما باید این حمایت عاطفی را همراه با اقدامات حمایتی ثابت کنید. اگر دوست شما نیاز به کمک برای هر کاری داشته باشد، حتما از این راه خود را ثابت کنید تا آن ها بتوانند در زمان نیاز به کمک شما اعتماد کنند، هنگامی که دوست شما می بیند که از طرف شخص دیگر حمایت می شود. متوجه می شوند که آن ها ارزش عشق و خوش بختی را دارند که نقش مهمی در روند بهبودی بازی می کند .

2. فعالیت هایی را که دوست داشتند انجام دهند، دوباره به آن ها معرفی کنید
همان طور که قبلا در مقاله ذکر شد، افسردگی اغلب مانع ازلذت بردن از فعالیت هایی می شود که آنها در گذشته دوست داشتند. یکی از بزرگ ترین راهنمایی هایی که وب سایت های سلامتی برای کسانی که در معرض افسردگی قرار دارند ارائه می دهند، ادامه دادن فعالیت هایی است که قبلا از انجام آن لذت می بردند، حتی اگر در این لحظه از آن لذت نمی برند.

هنگامی که وقت دارید، به دوستانتان برسید و یک اتفاق را که می توانید در یک روز در طول هفته انجام دهید را برنامه ریزی کنید، از آنها بپرسید که قبل از این که افسرده شوند، از چه چیزی لذت می بردند و از این فعالیت ها مطلع شوید، این طوری می توانید برنامه های بیشتری را برای آینده برنامه ریزی کنید .این برنامه ها به آن ها کمک می کند، تا از خانه بیرون بیایند، به زندگی قدیمی خود بازگردند، و آن ها را به سمت این حقیقت که آن ها تنها نیستند و افرادی را دارند که می توانند بر آن ها تکیه کنند، هدایت می کند.

3. محل بی خطر و امنی را برای بیرون آوردن دوستتان از افسردگی فراهم کنید
همه افراد افسردگی را درک نمی کنند و این عدم درک، گاهی اوقات باعث می شود که افرادی که افسردگی دارند را با افرادی که برای مثبت بودن دست و پنجه نرمه می کنند و دنبال راهی هستند، باهم اشتباه بگیرند با این حال، صبر، یک هنر است و مهم است که شما صبور باشید و زمانی که دوست شما در حال گذراندن این زمان دشوار است، از قضاوت کردن خودداری کنید.

به آنها مکانی امن برای تخلیه احساساتشان و گوشی شنوا بدون قصد برای نصیحت های ناخواسته بدهید، افرادی که در معرض افسردگی قرار دارند، نیاز به کسی دارند که با آن ها ارتباط برقرار کند و صحبت کند، این می تواند یک جهان از تفاوت ایجاد کند البته، اگر آن ها از شما راهنمایی بخواهند و شما فکر می کنید که چه چیزی برای ارائه دارید، آن را انجام دهید با این حال، اگر شما نمی دانید که چه بگویید، گاهی اوقات بهتر است چیزی نگویید تا چیز غلطی بگویید. حتی می توانید به آن ها توصیه کنید که از یک متخصص اعصاب و روان کمک بگیرند، اگر احساس می کنید که نمی توانید مشورتی که به دنبال آن هستند، بدهید .

قابل توجه اولیای هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با مقاله (چگونه به افسردگی دیگران کمک کنیم​​) با شما هستیم.

4. از کلماتی، برای تشویق و مثبت بودن استفاده کنید
هیچ چیز بهتر از این نیست که احساس وحشتناک بودن بکنید و از دوستانتان سخنان مهربانانه و تشویق کننده بشنوید. اگر متوجه شدید که دوستتان شروع به تردید در خود و یا صحبت کردن با خود زمانی که در اطراف شما هست، کرده است، کلمات مهربانانه بگویید و به آن یادآوری کنید، چه کسی هستند.

افسردگی اغلب باعث می شود مردم از طریق یک لنز تحریف شده به خود نگاه کنند ؛ درمان افسردگی نیاز به چالش با افکار منفی دارد، که اگر شما با خودتان مقابله کنید و هیچ کس به شما یادآوری نکند که چه کسی بوده اید، می تواند سخت باشد.

دوستتان را بالا بکشید و آن ها را با شخصی که قبلا بوده اند، آشنا کنید تا بتوانند با افکارشان مبارزه کنند، هم چنین مهم است که توجه داشته باشید که در زمان تشویق به مثبت بودن نباید زیاده روی کنید. همه کسانی که در معرض افسرگی قرار دارند، تحمل زیادی برای این چیز ها ندارند و فشار مثبت می تواند اثر متقابل مورد نظر را داشته باشد .

5. از شوخی برای درمان استفاده کنید
آن ها می گویند که خنده بهترین دارو است، این مطلب به خصوص زمانی که به افسردگی می رسد، درست است ! در حقیقت یک مطالعه انجام شده نشان می دهد که خنده می تواند خلق و خوی خود فرد را بهبود بخشد و اثرات علائمی که در هنگام مقابله با افسردگی تجربه می شود را کاهش می دهد .

هر زمانی که با دوستتان هستید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید تا آن ها را بخندانید مهم نیست که چه چیز در نظر آنها خنده دار است، حتی اگر کمی نامناسب هستند، این جوک ها را بگیرید و از مزایای آن ها استفاده می کنند فقط یک خندیدن ساده می تواند تاثیر بزرگی در احساسات دوست شما داشته باشد. حتی اگر بتوانید احساسات او را فقط برای یک لحظه اداره کنید آن ثانیه می تواند چشم انداز آینده آن ها را بهبود بخشد .

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

6. توجه خود را با انجام کار های کوچک به آن ها نشان دهید
بله حرکات عاطفی عظیم قطعا می تواند توجه شما به کسی را نشان دهد، با این حال، اغلب چیز های کوچک است که واقعا دیگران را روشن می کند و به طور کلی احساس بهتری در مورد زندگی خود می کنند.

تلاش خود را برای نشان دادن توجهتان در مورد آن ها و شاد شدن آن ها با انجام کار های کوچکی که به آن اهمیت می دهند، بکنید به عنوان مثال، شما می توانید کار های ساده کوچکی را مثل مخفی کردن یادداشت های کوچک تشویق در اطراف خانه و وسایل او و یا با انجام دادن برخی رفتار های مورد علاقه او در طول روز، انجام دهید. هر کدام از این اعمال به دوست شما می گوید من به شما اهمیت می دهم . روش خود را برای انجام این کارها انتخاب کنید و منتظر پاسخ آن ها باشید.

7. به آن ها کمک کنید، یک سیستم پشتیبانی ارزشمند ایجاد کنند
حقیقت این است :شما قادر نخواهید بود که به دوست خود رسیدگی کنید و همه چیز را به تنهایی انجام دهید. آن ها در زندگی خود به دیگران احتیاج دارند و شما مجبور خواهید شد یک استراحت به خود بدهید تا خودتان نیز کاری انجام دهید. افرادی که با افسردگی دست و پنجه نرم می کنند، به یک سیستم پشتیبانی جامع برای کمک به آن ها در جهت بهبودی نیاز دارند،تا بتوانند به خوش بختی خود باز گردند .

به دوست های دیگر در گروه دوستتان و دوستان خودتان دسترسی پیدا کنید و ببینید که چه کارهایی می توانند انجام دهند تا دوستتان دوباره زندگی را دوست داشته باشد. با ایجاد یک سیستم پشتیبانی جامع، شما حتی زمان کمتری را برای حمایت از دوست خود و کمک به بازگرداندن آن ها به نور نیاز خواهید داشت.

منبع: نمناک

           آثار مهدی آذر یزدی برای بسیاری از افراد یادآور خاطرات خوش کودکی هستند و همچنین شمار زیادی از کودکان و نوجوانان را با میراث عظیم و کهن تاریخی، فرهنگی، ادبی و تاریخی ایران آشنا کرده اند
           فیودور میخاییلوویچ داستایفسکی ( ۱۸۸۱- ۱۸۲۱) یکی از برجسته ترین نویسندگان تاریخ ادبیات است. ویژگی منحصر به فرد آثار وی روانکاوی و بررسی زوایای روانی شخصیت های داستان است به نحوی که سوررئالیست‌ها مانیفست خود را بر اساس نوشته های داستایفسکی ارائه کرده‌اند.
           درون ما انسان ها کودکی زیست می کند که در هر جایگاه و یا سن و سالی که باشیم به عشق، اعتماد، محبت و پذیرش ما نیازمند است.
           فراگیری و ارتقای مهارتهای فردی می‌تواند آینده بهتری را برای خودمان و فرزندانمان فراهم آورد و سرآمدی فردی ما را تسهیل نماید. البته به منظور پرورش جامعه‌ای پیشرفته و سرآمد، در آموزش‌ برای كودكان ١٥-٩ سال فنلاند، موارد زیر در نظر گرفته می شود.
           شش راه ساده برای قبولی در کنکور کارشناسی و یا حتی کنکور کارشناسی ارشد ، یک نسخه ی کوتاه اما معجزه گر است برای کسانی که می خواهند در کنکور امسال گوی موفقیت را از رقیبانشان بربایند.