هنرستان فنی و حرفه ای کمال دانش

info@kamaledanesh.ir

0098-21-77208610

شما اینجا هستید: خانه » مشاهیر ایران » عبدالرسول زرین »
۱۳۹۹ سه شنبه ۲۶ فروردين

« ای مردم، من حقیر که مدت های زیادی در جبهه ها بوده ام، به عشق امام حسین(ع) آمده ام و حسین(ع) است که به من این شور و شعف را داده که اگر به شهادت برسم سعادت و اگر پیروز شوم باز هم سعادت است.»

این بخشی از وصیت نامه شهید عبدالرسول زرین است که هیچ دشمن بعثی از تیررس چشم عقاب او در امان نبود. تک تیرانداز آشنای جبهه ها که هم رزمانش او را گردان تک نفره و چریکی مخلص نام نهاده بودند.

حالا دیگر چیزی به سی و ششمین سالگرد شهادت او باقی نمانده که اصفهان آماده گرامیداشت یاد او و 1200 شهید ورزشکار استان می شود. شهیدی متولد 1320 که زندگی او را از کهگیلویه و بویراحمد به اصفهان کشاند تا در لشکر مخلص امام حسین(ع) نمره 20 بگیرد.

مشاهیر ایران زمین قبولی در کنکور

حضور پدر را تنها 4 سال لمس کرد و مادر را 6 سال. در نوجوانی راه اصفهان در پیش گرفت تا روی پای خودش بایستد. در اصفهان با پشتکار و جدیت کار کرد، ازدواج کرد و صاحب 7 فرزند شد.

قابل توجه هنرجویان هنرستان رشته کامپیوتر و هنرجویان هنرستان رشته حسابداری با معرفی یکی از مشاهیر ایران زمین با شما هستیم.

زرین که به خاطر مبارزات انقلابی اش تحت تعقیب ساواک قرار گرفته بود، پس از پیروزی انقلاب و با آغاز ناآرامی های کردستان به همراه حسین خرازی و رحیم صفوی عازم کردستان شد. جنگ تحمیلی برای او مانند یک نقطه عطف بود و تا زمان شهادت در 11 اسفندماه 1362 برای لشکر امام حسین(ع) یک تک تیرانداز قهار بود.

طلاییه؛ مرحله دوم عملیات خیبر؛ ترکش خمپاره؛ و این چنین یاد او به زرینی نامش در تاریخ ایران ثبت شد. شهیدی که الحق عبدِ رسول(ص) بود و ارادتمند خاندان عصمت و طهارت.

گردان تک نفره

«به تنهایی کار یک گردان را می کرد. در هر کجای خط که سنگر داشت، جبهه دشمن به هم ریخت. لقب گردان تک نفره فقط شایسته او بود. اخلاص، ایمان و تواضع، از سراپای وجودش نمایان بود. ایشان از لحاظ تجربه جنگی و سابقه حضور در مناطق عملیاتی در رتبه فرماندهی تیپ و لشکر بود ولی به دلیل تبحر خاص و منحصر به فرد در کار تیراندازی و تأثیر او در سرنوشت عملیات، به عنوان یک تک تیرانداز ویژه و استراتژیک در جبهه های جنگ، همیشه خار چشم دشمن بود.» و سردار شهید حسین خرازی فرمانده لشکر عشق این چنین از هم رزم شهیدش می گوید.

شهیدی که سردار مرتضی قربانی، فرمانده لشکر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس و رئیس کنونی هیئت تیراندازی استان اصفهان در وصفش می گوید: «شهید زرین ابتدا وضو می ساخت و بعد اسلحه را برمی داشت و با ذکر "ما رَمیتُ" تیر را به سمت دشمنان نشانه می رفت. او به معنای واقعی کلمه یک چریک مخلص امام زمان(عج) بود.»

استاد شلیک های موفق

هر شلیک موفقی که داشت در دفترچه خود ثبت می کرد. دفترچه ای که حالا پر شده بود از نام نیروهای موثر جبهه دشمن که او آنها را با تبحر خاصی که در تیراندازی داشت شکار کرده بود تا عراقی ها او را صیاد خمینی(ره) بنامند و بی آنکه نامش را بدانند از وجودش وحشت کنند. سردار سیداحمد موسوی فرمانده اطلاعات عملیات و گردان غواصان یونس لشکر امام حسین(ع) در دوران مقدس در خاطره ای از شهید زرین می گوید: «چند ماه قبل از شهادتش و قبل از عملیات والفجر 4 از او پرسیدم، تعداد شلیک های موفق شما تا کنون چقدر بوده است و تا حالا چند نفر از دشمنان ما را به هلاکت رسانده ای؟ اول نمی خواست بگوید ولی وقتی اصرار کردم (حدود 6 تا 7 ماه قبل از عروجش) ایشان گفت "تا الان بالای 2 هزار نفر در ذهنم هست و در دفترچه ام ثبت کرده ام"، که این تعداد قطعاً در چند ماه بعد و در عملیات های بعدی و بین عملیات ها در سنگرهای کمین و تا لحظه شهادت ایشان بیشتر هم شده بود.»

یار حسین

از خرازی بزرگ تر بود. حسین فرمانده بود، او تک تیرانداز اما فرمانده می گفت بین شان یک نوع رابطه عاطفی پدر فرزندی حاکم بوده است و همه جا در عملیات ها در کنار هم بوده اند. پس پربیراه نیست که سردار مرتضی قربانی درباره اش بگوید: «شهید زرین یک نیروی نابغه عملیاتی محسوب می شد و حاج حسین خرازی خیلی به ایشان اعتماد داشت. او بازوی عملیاتی حاج حسین بود. من 2 بار از زبان شهید خرازی شنیدم که می گفت من صبح عملیات، بعد از خدا و کمک چهارده معصوم(ع) چشمم به دست زرین است.»

هنرستان کمال دانش در رشته کامپیوتر و رشته حسابداری با بهترین کادر تدریس هر ساله رتبه قابل قبولی در کنکور را دارد.

داستان یک عکس

لاله گوش راستش سوراخ شده و سرخی رد خون بر گردنش هنوز تازه است اما همچنان می خندد. عکسش را ثبت کرده اند تا بماند برای تاریخ. تا بعدها بگوید که این است هنر مردان خدا. شهید خرازی در وصف این صحنه گفته است: «بعد از عملیات طریق القدس نزدیک ایشان بودم. با روحیه و شادابی بالایی کارش را انجام می داد و داشت به سمت عراقی ها تیر می زد و من می دیدم که چگونه تک تیراندازهای عراقی را هدف می گرفت. به من گفت "حسین ببین چگونه دارند فرار می کنند و چگونه ذلیلانه زمین می خورند". و من خودم چند صحنه از مبارزات ایشان را شاهدش بودم. تا اینکه جایی که ایشان جنگ می کرد عراقی ها کشف کردند و یک تیری از جانب تک تیرانداز آنها رها شد و من کنار ایشان ایستاده بودم که خدا خیلی به ما رحم کرد و خدا خیلی به ما لطف کرد که همان لحظه ایشان را برای ما نگه داشت. یک تیر آمد و از بغل گوش ایشان رد شد و لاله گوش راست ایشان را سوراخ کرد ولی ایشان اصلاً خم به ابرو نیاورد و اصابت گلوله دشمن را با لبخند زیبایی پاسخ داد. گروهی از فیلم برداران هم آنجا بودند که بلافاصله فیلم و عکس ایشان را گرفتند و یک عکسی از او در آن لحظه به یادگار هست که این خود گواه صادقی است از تلاش و مبارزات و حماسه های ایشان.»

مشاهیر ایران زمین قبولی در کنکور

شهید منحصر به فرد

برای جبهه تک تیرانداز تربیت می کرد. شهیدی وفادار و فداکار که هم رزمانش او را استاد استتار و تیرانداز اول دنیا می دانند و شهید خرازی بارها به او گفته بود تو فرمانده من هستی. گردان شکن مربی تک تیراندازی و از شاگردان شهید زرین است که در وصف استاد می گوید: «من در تیراندازی توفیق شاگردی او را داشتم و از مربیان تک تیراندازی پادگان غدیر بودم. زرین یک تک تیرانداز شش دانگ بود که هم هدف های ثابت را با یک تیر می زد و هم هدف های متحرک را که این در نوع خود منحصر به فرد است، آن هم در شرایط سخت و بحرانی جنگ. ایشان از لحاظ جنگاوری و تیراندازی بی نظیر بود و سنگرهای کمین و استتار ایشان زبانزد بود و چنان سنگرهای مستحکم ایشان استتار دقیقی داشت که دشمن سر تا سر روز دنبال او می گشت ولی نمی توانست او را پیدا کند. ایشان چندین سنگر کمین در فواصل مختلف داشت و بعد از چندین بار شلیک، مکان خود را عوض می کرد. ایشان می گفت "در دو جا به هیچ وجه عراقی ها را نمی زنم؛ یک جا وقتی در دوربین کسی را ببینم که آب می خورد و یک جا هم اگر ببینم کسی غذا می خورد"».

و این رشادت ها و اخلاص کم نظیر بود که شهادت او را برای دیگران غیرقابل باور می کرد. شهیدی که در بخش دیگری از وصیت نامه خود آورده است: «ای مسئولان و ای کسانی که مسئولیت کارهای اجرایی در دست شماست، بدانید این کارها مسئولیت و تعهد است در قبال اسلام و خدای نکرده اگر هوای نفس بر شما غلبه کند به زمین می خورید، مثل بنی صدر و مثالهم و اگر با توکل بر خدا همه کارهای تان اعم از نفس کشیدن و خشم و غضب و دوستی تان و جنگ و جهاد و حرف زدن و اعمال تان برای او باشد، در دنیا و آخرت سربلند خواهید بود. که اگر مسئولان از روی هوای نفس خود کار کنند، به خون شهدا و مصدومین و مجروحین خیانت نموده اند و نه دنیا را دارند و نه آخرت.»

منبع: خبرگزاری تسنیم

           داشتن شجاعت برای هر فردی مهم و حائز اهمیت است و اغلب والدین علاقه مند هستند که کودکی شجاع و جسور داشته باشند، روش های مناسبی برای تربیت کودک شجاع وجود دارد.
           ما آدما خیلی وقتا به این فکر می‌کنیم که چه کاری انجام بدیم تا حال آدم‌های دیگه رو بهتر کنیم و اثرات مثبت کار نیکمون رو توی زندگی خودمون هم احساس کنیم.
           وودی آلن یکی از بهترین نویسندگان و کارگردانان آثار طنز در زمانه معاصر است. او با فیلم ها و نمایشنامه های خود برنده جوایز معتبر مختلفی چون جایزه او. هنری و اسکار شده است. از بهترین کتاب های وودی آلن می توان به عناوینی چون «حباب معلق» و «مرگ در می‌زند» اشاره کرد.
           داستان‌نویس، شاعر و نمایشنامه نویس مشهور فرانسوی است. او را پیرو سبک رومانتیسم فرانسوی می‌دانند. از شاخص ترین آثار او می توان به کتاب های بینوایان، گوژپشت نتردام، کارگران دریا و مردی که می‌خندد اشاره کرد.
           استیون هاوکینگ (Stephen Hawking)، دانشمند مشهور انگلیسی، در 8 ژانویه ی 1942 در آکسفورد انگلیس به دنیا آمد. این تاریخ دقیقا 300 سال پس از درگذشت گالیلئو گالیله است.